O nas

Jak działa LPF?

Aktualnie w Lidze funkcjonują Splity 1-4. Kierowcy mogą w nich zmierzyć się z innymi zawodnikami o porównywalnym tempie, czystości jazdy czy umiejętnościach. Oprócz zwykłych Splitów działa również Akademia LPF oraz sprinty – pierwsze miejsce do pokazania się dla nowych lub mniej doświadczonych zawodników. W sprintach każdy musi udowodnić swoje umiejętności, by mieć szansę na awans do głównego składu Akademii lub Splitu wyżej.

Podstawowe informacje o Splitach.

Split 1 – wyścigi rozgrywają się w niedzielę o godz. 20:00. Asysty: dostępna wyłącznie linia wyścigowa. Najwyższy poziom w Lidze, porównywalny z innymi topowymi Ligami w Polsce.

Split 2 – rozgrywany w poniedziałki o godz. 20:00. Asysty: dostępny ABS, średnia kontrola trakcji oraz linia wyścigowa. Wysoki poziom jazdy, jedni z najszybszych kierowców w Polsce używający asyst, bardzo czysta walka na torze.

Split 3 – wyścigi we wtorki o godz. 20:00. Asysty: dostępny ABS, średnia kontrola trakcji oraz linia wyścigowa. Split idealny dla osób ceniących sobie czystość wyścigów, emocje od pierwszego do ostatniego okrążenia oraz dobre tempo.

Split 4 – wyścigi w środy o godz. 20:00. Asysty: dostępny ABS, pełna kontrola trakcji, automatyczna skrzynia biegów oraz linia wyścigowa. Dobre miejsce dla osób, które mają nieco słabsze tempo, umożliwiający równą walkę z większością stawki na torze.

Akademia LPF – wyścigi w czwartki, rozgrywane o godz. 20:00. Inny format wyścigów – krótkie kwalifikacje + wyścig 50%. Asysty: dostępny ABS, pełna kontrola trakcji, linia wyścigowa oraz automatyczna skrzynia biegów. Do podstawowego składu Akademii trafiają najlepsi kierowcy z wyścigów sprinterskich, którzy wstępnie pokazali dobre tempo oraz czystość jazdy. Z tego miejsca można brać udział w wyścigach wyższych Splitów w formie rezerwy.

Sprinty do Akademii – wyścigi w czwartki, rozgrywane ok. godz. 19:00. Format rozgrywania to krótkie kwalifikacje oraz wyścig o długości 25% realnego. Asysty: dostępny ABS, pełna kontrola trakcji, linia wyścigowa oraz automatyczna skrzynia biegów. To pierwsze miejsce dla wszystkich osób chcących ścigać się w Lidze. Tutaj każdy musi udowodnić swoje umiejętności szybkiej, oraz przede wszystkim czystej jazdy. Każdy wyścig jest inny i może być ich różna ilość, od jednego do nawet trzech jednocześnie.

Split PS4/PS5 – główny Split Ligi rozgrywany na platformach PS4/PS5 we wtorki o godz. 19:00. Asysty: dostępna linia wyścigowa, średnia kontrola trakcji oraz ABS. Doskonałe miejsce dla osób chcących ścigać się na konsoli PlayStation. Poziom jazdy nie odbiega od poziomu Splitów na PC, tworząc świetne warunki do rywalizacji dla większości kierowców.